ČSAP

Česká společnost pro analytickou psychologii

Načítám Akce

« Všechny Akce

Mužské a ženské archetypy – Z. Horňáková (16 & 18) Praha

18. listopadu v 17:00 - 20:00

náhradní termín za jaro 2019

 

Anotace

Všetci ľudia majú  vo väčšej, či menšej miere prístup k archetypom. Kontakt s nimi  sa odohráva v našich vzájomných vzťahoch. Celá oblasť archetypálnej psychológie je intenzívne diskutovaná a neustále revidovaná a prehlbuje našu znalosť vnútorného sveta človeka.

Cieľom RS bude hlbšie sa zoznámiť s problematikou ženských a mužských archetypov, ktoré sú dôležité v procese nášho zrenia. Každý z nás sa môže zoznamovať s osobnými, aj neosobnými vlastnosťami svojho preferovaného typu a popri tom zisťujeme, že do určitej miery sú v nás  prítomné všetky archetypy. Náš rast závisí na našej schopnosti zapojiť a vstrebať do vedomia  najprv porozumenie vlastnej archetypovej preferencii a v priebehu času, tak ako zrejeme porozumenie aj tým ostatným.

V seminári budeme vychádzať z konceptu štyroch ženských archetypov, tak ako ho popísala Tony Wolfová: Matka, Hetéra, Amazonka, Médium. Pri zoznamovaní sa s mužskými archetypmi budeme vychádzať z práce R.Mooreho a D . Gillette : Král, Bojovník, Kúzelník, Milovník.

Podrobnosti

Datum:
18. listopadu
Čas:
17:00 - 20:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , ,

Místo konání

Virtuálno

Pořadatel

Tomáš Mittelbach
Telefon:
+420605254265
Email:
sekretariat.csap@gmail.com

Napsat komentář

Počet přihlášených: 9 / ∞

Pro přihlášení na akci je nutné být přihlášen do systému.