RS-Jungova mapa duše (běhy 20,23/Brno)

8. 11. 2023 v 17:00 20:00

Zuzana Horňáková

ANOTÁCIA

Na seminári sa budeme venovať Jungovmu konceptu psyché tak, ako ho popisuje M. Stein vo svojej knihe „Jungova mapa duše“. 

Nechajte sa inšpirovať uvedenou literatúrou, alebo vlastnou predstavivosťou a vytvorte si  vlastnú mapu duše – ako vidíte dušu, jej fungovanie, či už v pojmoch analytickej psychológie, alebo vo svojich predstavách (vedomie, nevedomie, komplexy, archetypy, ja a pod.), budeme s ňou na seminári pracovať. Zamyslite sa nad časťami, ktoré sú vám známe a môžu znamenať územia, ktoré máte prebádané. Sledujte  vnútornú krajinu a objavujte „biele miesta“, ktoré nie sú pre vás zmapované. Predstavte si, ako to asi vyzerá v hlbinách týchto území… čo sa nachádza pod povrchom.

Môžete svoju mapu duše namaľovať, nakresliť, vytvoriť ako koláž, alebo mandalu, prípadne použite vlastnú techniku, ktorá vám je blízka. Môžete sa inšpirovať knihami, Jungovými mandalami, mapami na internete, alebo zadanie vytvoriť podľa seba.​ Počas tvorby si môžete zapisovať myšlienky, asociácie, či inšpirácie, o ktoré by ste sa chceli podeliť s kolegami na seminári.

Literatura:

M. Stein: Jungova mapa duše, Emitos Brno 2016

J. Jacobi : Psychologie C.G.Junga, Portál Praha 2013

V. Kast    : Dynamika symbolů, Portál Praha 2000

C.G.Jung : Aion, Emitos Brno 2003 str.13 – 43

Kast, V; Riedel, I. – Vybrané spisy C. G. Junga

McGuire, W.; Hull, R. F. – Rozhovory s C. G. Jungem

Brno – RS

Kounicova 26
Brno, 60200
+ Google Mapa
Registrace

Registrace jsou uzavřeny pro tuto událost