RS-Asociační experiment (běhy 20,23/Brno)

10. ledna v 17:00 20:00

Jolana Bucková

Náplní semináře bude shrnutí výzkumu asociací v analytické psychologii, historie slovního asociačního testu a jeho aktuální využítí v klinické praxi.

Diskuze by se měla zaměřit na zkušenosti s psychoterapeutickou diagnostikou a prací s komplexy v analytické psychoterapii. V příloze najdete výchozí informace o asociacích a asociačním experimentu ze Slovníku analytické psychologie.

Kromě toho najdete protokoly pro zadání slovního asociačního testu s 50 a 100 slovy, instrukce pro zadání a pro vyhodnocení testu + kapitolu o užití asociačního testu v párovém sezení. Vše je přeloženo pouze pro účely semináře z knihy Vereny Kast dostupné v němčině a volně ke stažení např. zde: https://hidrive.ionos.com/lnk/N7SzWYFZ#file

Pokud by měl někdo zájem si test sám udělat, může tak učinit ideálně před seminářem v rámci své sebezkušenosti (např. je možné udělat si test navzájem mezi kolegy ze skupiny apod.).

Vlastní protokoly nebo protokoly od klientů s jejich svolením můžete přinést na seminář. 

Dokumenty ke stažení: Asociace-slovníková hesla, Asociační test-instrukce pro zadání, Asociační test-50 slov, Asociační test-100 slov, Asociační test-vyhodnocení, V.Kast-Asociační experiment v párové terapii

Brno – RS

Kounicova 26
Brno, 60200
+ Google Mapa
Registrace

Registrace jsou uzavřeny pro tuto událost