ZMĚNA - Seminář D. Kalscheda

Vážené kolegyně a kolegové,

Donald Kalsched byl z důvodu náhlých zdravotních komplikací bohužel nucen zrušit svou cestu do Evropy, čili i na seminář ČSAP. Je otázkou, zda bude moci v budoucnu seminář v Česku uskutečnit.

Za tento seminář byla domluvena náhrada - seminář Malgorzaty Kalinowské: Kulturní komplex a trauma (info viz níže), ve stejném termínu, se stejnou preferencí běhu - pro běh 12 tedy zůstává seminář, jako speciální, součástí semestrální platby.

Zájemcům z jiných běhů a kolegům mimo ČSAP, kteří se nebudou chtít zúčastnit náhradního semináře, je umožněno se odhlásit, pokud jste již provedli platbu za seminář, bude dle vaší volby buď navrácena částka v plné výši, nebo převedena na seminář Katrin Asper.

 

V případě odhlášení napište prosím na sekretarka.csap@seznam.cz 

 

Informace k náhradnímu semináři:

V krátkosti informace o semináři a lektorce níže, po víkendu by měly být k dispozici bližší informace a příprava na seminář:

 

Kulturní komplex a trauma

Seminář bude navazovat na myšlenky knihy „Confronting cultural trauma" (eds. G. Gaudaite & M. Stein). Bude se věnovat regionálním kulturním komplexům aktivovaným traumatem (zejména postkomunistickému komplexu). Pozornost bude věnována klinickým i skupinovým fenoménům.

Vzhledem k polskému původu lektorky bude prostor pro diskusi jak společných aspektů, tak i rozdílností našich kulturních komplexů.

 

Doporučená literatura (bude upřesněna a doplněna)

„Confronting cultural trauma" (eds. G. Gaudaite & M. Stein)

„The Most Accursed Religion” (Mogenson)

„Phantom Narratives” (Kimbles)

 

Malgorzata Kalinowska:

Je psychoterapeutkou od roku 1999. Absolvovala jungiánský a výcvik a je jedním ze zakládajících členů polské Developing Group IAAP (zal. 2010), kde byla víceprezidentkou, od roku 2012 je studijním vedoucím.  V roce 2013 se stala individuálním členem IAAP.

Přednáší a lektoruje semináře v Polsku i v zahraničí. Příspěvky měla na mnoha kongresech a konferencích IAAP, JAP. Věnuje se též publikační činnosti.

http://psychoterapiajung.pl/malgorzata-kalinowska/#sthash.9j8ZlaWC.dpbs