Aktualizováno - Přednáška a seminář Donalda Kalscheda

Kapacita semináře byla navýšena, je možné se dále přihlašovat.

------------------------------------------------------------------------------

Vážené kolegyně a kolegové,

zveme Vás na přednášku Donalda Kalscheda na téma Trauma, která se uskuteční 15.5. od 17:00 v Praze. . Více informací níže a v příloze. 

 

Donald Kalsched

Léčba traumatu: obrazy ztraceného vnitřního dítěte v psychoterapii raného traumatu

Pátek 15. 5. 2015 | 17:00

Nemocnice Pod Petřínem | Vlašská 36, Praha 1

Přednáška bude tlumočena z anglického jazyka

 

ANOTACE:

V této přednášce obohacené o promítané ilustrace Dr. Kalsched popíše sérii dramatických momentů v psychoterapii traumatizovaných osob, při které došlo k průlomu a klientovi se podařilo dostat do kontaktu se svými disociovanými pocity. Po těchto momentech následovaly živé sny, ve kterých se ztracené nebo opuštěné "dítě" znovu vynořilo - často ohrožováno represivními “silami” psyché. Následně Dr Kalshed ukáže paralely mezi těmito sny a dávnými mýty, které popisují zrod a zkoušky archetypového hrdiny.

DONALD E. KALSCHED, PH.D.

Jungiánský psychoanalytik a klinický psycholog vykonávající praxi v Albuquerque. Nové Mexiko. Je senior členem fakulty a supervizorem v rámci Inter- regionální společnosti Jungiánských analytiků s přednáškovou činností na národní i mezinárodní úrovni. Jeho oceňovaná kniha Vnitřní svět traumatu (Portál, 2011) zkoumá rozhraní/srovnání mezi současnou psychoanalytickou teorií a jungiánským myšlením a jejich spojením s praktickou, klinickou prací s přeživšími raného dětského traumatu. Jeho nová kniha, Trauma

and the Soul (Routledge, 2013) - Trauma a duše: Psycho- spirituální přístup k lidskému vývoji a jeho přerušení - zkoumá "duchovní" nebo "archetypální" rozměry klinické práce s těmi, kteří přežili trauma.

PřílohaVelikost
15 Kalsched Přednáška.pdf373.74 KB
15 Kalsched workshop - pro ČSAP.pdf385.12 KB
15 Kalshed workshop bez svz.pdf384.91 KB