Přednáška a seminář Gustava Bovensiepena

Vážení kolegové a kolegyně,

zveme Vás na přednášku pro veřejnost, která se uskuteční 24.10. 2014 v Praze.

V sobotu 25.10. bude pokračovat seminářem, který je bez supervizní části přístupný i zájemcům z oboru mimo ČSAP, mělo by se však jednat nejlépe o zájemce z blízkého, dynamicky orientovaného směru. Bližší informace naleznete v příloze

 

Gustav Bovensiepen

Psychický prostor a střídání perspektiv v analytickém procesu

Pátek 24.10. 2014 | 17:00

Historická budova kláštera Emauzy | Vyšehradská 49, Praha 2

Vstupné na přednášku je 100,- Kč | pro členy ČSAP 70,- Kč

Přednáška bude tlumočena z anglického jazyka

 

Anotace

Na základě konceptu psychického prostoru navrhujeme pohlédnout za tradiční perspektivy, jako je vědomí a nevědomí, přenos a protipřenos nebo kolektivní a osobní nevědomí a brát v potaz dostupnost či nedostupnost psychického prostoru a jeho ohraničenost či neohraničenost. Taková změna perspektivy je určitým vyjádřením hravé mentality psychického páru a nelineární organizace nevědomého myšlení. Kazuistický zlomek nám ukáže, jak pouhé zahledění se z okna konzultační místnosti na strom může vytvořit  imaginální prostor,  který plní funkci třetího v  analytické dvojici. Tento jev bude amplifikován důležitostí změny pohledu v dějinách umění a psychologii dle Lacana. Z těchto úvah se zdá , že změna perspektivy v průběhu analytického procesu může být potřebným podnětem pro působení transcendentní funkce.

Gustav Bovensiepen, MD

Je psychiatrem pracujícím převážně s dětmi a adolescenty. Specializuje se na teorii komplexů, analytický proces z jungiánského úhlu pohledu a na architekturu duševního prostoru.

Psychologický výcvik absolvoval v Institutu C.G. Junga v Berlíně. Do roku 1995 byl odborným ředitelem psychoterapeutické kliniky pracující s problémovými adolescenty. Je tréninkovým a supervisním analytikem DGAP a Cologne Psychoanalytic Institute (IPR). Mnoho let působil ve výkonné radě IAAP. 

 

Žádáme o akreditaci akce AKP

PřílohaVelikost
Bovensiepen - Přednáška 2014.pdf395.44 KB
Bovensiepen_Seminar_2014.pdf383.6 KB