(AKTUALIZOVÁNO) Luigi Zoja - Paranoia jako archetyp

Vážené kolegyně a kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat na přednášku a zároveň upozornit na tiskovou konferenci s L. Zojou ve čtvrtek 5.10. od 15:00 na ambasádě v Praze (viz pozvánka v příloze níže)

 

Luigi Zoja

Paranoia jako archetyp

Areál kláštera Emauzy | Vyšehradská 49, Praha 2 

Pátek 6.10. 2017 | 17:00 – 20:00

Vstupné na přednášku je 100,- Kč | pro členy ČSAP 70,- Kč

Přednáška bude tlumočena z anglického jazyka

Žádáme o akreditaci akce AKP

 

Anotace

Zatímco jiné formy duševních onemocnění jsou mnohem bezprostřednější, jako např. současná epidemie poruch příjmu potravy, paranoia může doslova vytvářet dějiny, jako tomu bylo v případě Hitlera a Stalina. Může se událostí  přímo, protože na rozdíl od ostatních patologických jevů je nakažlivá. Zdaleka se nejedná o projev pouze individuální, dynamika paranoii ji umožňuje se samostatně rozmnožovat, pohlcovat celé společnosti.

Tato skutečnost vychází z pevného zacyklení paranoie. Schovávajíc se za falešnou logiku, je nebezpečně přitažlivá pro jednodušší mysl. Zaměřuje se přímo na svůj cíl destrukce a pro průměrného člověka je její naléhavost je mnohem svůdnější než jakýkoli politický, náboženský nebo ideologický diskurs.

 

Dříve paranoia spoléhala na "mluvčí", ale nyní je jejím ideálním nástrojem masová komunikace. Přednáška bude následovat její vývoj průběhu historie.

 

LUIGI ZOJA, PHD.

nar. 1943, je  výcvikovým analytikem a docentem na Institutu C.G. Junga v Curychu. Byl prezidentem mezinárodní společnosti pro analytickou psychologii (IAAP). Přednášel na Univerzitě v Palermu a Insubrii, následně také na univerzitě v Macau, téže hostujícím profesorem na Pekingské pedagogické univerzitě. 

Klinickou praxi absolvoval v Curychu, posléze byl psychoterapeutem ve vlastní praxi v Miláně, následně v New Yorku a opět v Miláně. Je autorem četných publikací přeložených do 15ti jazyků.

 
PřílohaVelikost
Luigi Zoja cz.pdf707.67 KB
Luigi Zoja en.pdf698.35 KB
L. Zoja v Praze - pozvánka na TK.jpg62.82 KB